اندازه بازار هاستینگ و پیش‌بینی رشد آن تا سال 2026

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌شوند:

  • چرا تقاضا برای خدمات هاستینگ در حال افزایش است؟
  • در کدام مناطق جغرافیایی روند رشد بازار هاستینگ چشمگیر است؟

در حال حاضر تمام‌ کارهای روزمره با اینترنت میسر می‌شود و این روند رو به افزایش است، از خرید اینترنتی گرفته تا کارهای بانکی، تبلیغات بازرگانی و بسیار موارد دیگر. همه‌ی این خدمات را هاستینگ محقق می‌سازد. سازگار آی تی نیز در انتخاب دامنه مناسب و همچنین درزمینهٔ میزبانی وب شمارا یاری می‌کند.

خدمات هاستینگ احتمالاً رشد خود را با رشد روزافزون اینترنت به دست می‌آورد. طبق گزارشی از Fortune Business Insights با عنوان اندازه بازار میزبانی وب و روند جهانی آن بر اساس نوع (سازندگان وب‌سایت، هاستینگ اشتراکی، میزبانی وب بر روی سرور اختصاصی)، با استفاده از برنامه‌های (وب‌سایت‌های عمومی، اپلیکیشن ها و برنامه‌های آنلاین) بااتصال (xDSL، فیبر، MPLS، اترنت، IP-VPN)، با استقرار (ابر عمومی، ابر خصوصی، ابر ترکیبی) و ازلحاظ جغرافیایی پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۶ بازار با رشد قابل‌ملاحظه‌ای مواجه شود.

خدمات هاستینگ دارای چندین مزیت مانند افزایش تعامل با مشتری از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه و سهولت استفاده از آن است. این خدمات به‌عنوان واسطه دسترسی بین کاربران و اینترنت در سراسر شبکه جهانی (www) عمل می‌کند و امکان انعطاف‌پذیری درزمینه هایی مانند برنامه‌های تلفن همراه، برنامه‌های آنلاین، وب‌سایت‌های عمومی و غیره را فراهم می‌کند. کاهش هزینه‌های مرتبط با خدمات هاستینگ یکی از اصلی‌ترین عواملی است که در رشد بازار جهانی آن نقش داشته است.

افزایش ادغام شرکت‌ها برای تحقق رشد بزرگ:

این گزارش چندین فاکتور را شامل می‌شود که رشد سالانه جهانی خدمات هاستینگ را در سال‌های اخیر به خود اختصاص داده است. از بین همه عوامل، Fortune Business Insights برافزایش ادغام شرکت‌ها تأکید می‌کند و این موضوع را به‌عنوان یکی از محرک‌های اصلی رشد می‌داند. در ژانویه سال ۲۰۱۹، Thrive Capital مالکیت EarthLink LLC را به عهده گرفت، شرکتی که خدمات اینترنتی، امنیت داده‌ها و خدمات هاستینگ را با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهد. با این کسب‌وکار، این شرکت قصد دارد تا در سال‌های آتی، به‌طور قابل‌توجهی از خدمات هاستینگ درآمد کسب کند.

لیست شرکت‌های پیشرو در بازار جهانی خدمات هاستینگ عبارت‌اند از:

۱. خدمات وب آمازون۹. Justhost
۲. ATandT Inc۱۰. Com Group, Inc
۳. 1and1 IONOS Inc۱۱. co.uk
۴. Dreamhost Inc۱۲. Combell NV (بلژیک)
۵. Earthlink Inc۱۳. Just Host (انگلیس)
۶. Equinix Inc۱۴. LeaseWeb (هلند)
۷. شرکت گوگل۱۵. Easyhost (انگلستان)
۸. GoDaddy Inc 

این گزارش تقسیم بازار جهانی خدمات هاستینگ را بر اساس نوع محصول، اپلیکیشن، نوع اتصال اینترنتی، کیفیت اینترنت و جمعیت منطقه‌ای ارائه می‌دهد. بر اساس جمعیت منطقه‌ای، بازار به مناطق آمریکای شمالی، آسیای اقیانوسیه، آسیای شرقی میانه و آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین تقسیم می‌شود. Fortune Business Insights پیش‌بینی کرده است در میان همه‌ی این مناطق آمریکای شمالی و اروپا رشد چشمگیر دارند و بیشترین سهم بازار را در سال‌های آینده به خود اختصاص می‌دهند.

آمریکای شمالی و اروپا پیشگامان این رشد بزرگ هستند:

افزایش روزافزون استفاده از اینترنت در چندین کشور در آمریکای شمالی و اروپا باعث افزایش تقاضا برای خدمات هاستینگ در سال‌های اخیر شده است. افزایش روزافزون کاربران فعال اینترنتی منجر به افزایش تقاضا برای خدمات هاستینگ مانند رسانه‌های اجتماعی، تجارت الکترونیکی و سایر فعالیت‌ها پتانسیل بزرگی را برای رشد بازار خدمات هاستینگ در آمریکای شمالی و همچنین اروپا فراهم کرده است. علاوه بر این، چندین شرکت بزرگ دفاتر اصلی در این مناطق دارند و این به‌نوبه‌ی خود به گسترش شرکت‌های فعال در چندین کشور در سراسر آمریکای شمالی و اروپا کمک خواهد کرد.

این روند در ایران چگونه است؟

در ایران نیز با گسترش اینترنت، همه‌گیری استفاده از آن و افزایش تعداد کاربران، هم بر تعداد ارائه‌دهندگان خدمات هاستینگ افزوده‌شده و هم تعداد خواهان این خدمات افزایش‌یافته است.

این روند باعث ایجاد رقابت بین ارائه‌دهندگان خدمات هاستینگ و همچنین باعث ارتقا کیفیت این خدمات خواهد شد. سازگار آی تی نیز با ارائه خدمات هاستینگ و پشتیبانی شما درصدد این است که روزبه‌روز کیفیت خدمات خود را ارتقا دهد.

0 0 vote
رتبه دهی مطلب
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما برای ما اهمیت دارد ، لطفا نظر دهیدx
()
x