کدام سرویس میزبانی وب در سال 2020 برای شما مناسب است؟

قبل از راه‌اندازی یک وب‌سایت جدید باید چند تصمیم بگیرید، مانند انتخاب نام دامنه و تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام سرویس میزبانی وب سازگار آی تی مناسب وبلاگ یا کسب‌وکار آنلاین شماست. گزینه‌های مختلفی در مورد خدمات میزبانی وب وجود دارد، بنابراین اجازه دهید چهار مورد رایج را موردبحث قرار دهیم:

  • سرویس هاستینگ اشتراکی
  • سرویس میزبانی وب روی سرور اختصاصی
  • سرویس میزبانی وب روی سرور مجازی
  • سرویس میزبانی وب ابری
سرویس میزبانی وب برای شما

سرویس هاستینگ اشتراکی

این سرویس، جزو رایج‌ترین سرویس‌های مورداستفاده است. در هاستینگ اشتراکی، مشتریان، یک سرور را به‌طور مشترک استفاده می‌کنند؛ یعنی یک سرور فیزیکی به چندین قسمت تقسیم می‌شود. اگرچه به نظر می‌رسد که با به اشتراک‌گذاری فضا کنترل از دست شما خارج می‌شود اما هرگز این‌طور نیست. هر یک از مشتریان درصدی از همه منابع ازجمله RAM و CPU و سایر عناصر مانند سرور ایمیل را دریافت می‌کنند. ما این روش را به مشتریان کم‌تجربه درزمینه ی میزبانی وب که صاحب وب‌سایت‌ یا وبلاگ‌ کوچکی که نیازی به تنظیمات پیشرفته یا پهنای باند بالا را ندارد پیشنهاد می‌کنیم چون هزینه‌های نگهداری یک سرور، بین همه کاربران آن سرور تقسیم می‌شود و درنتیجه مقرون‌به‌صرفه است.

سرویس میزبانی وب روی سرور اختصاصی

در سرویس میزبانی وب روی سرور اختصاصی برخلاف هاستینگ اشترکی که در آن هزاران مشتری از یک سرور مشترک استفاده می‌کنند، یک سرور اختصاصی با منابع اختصاصی تمام و کمال در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر وب‌سایت کسب‌وکار شما دارای ترافیک با حجم بالاست و یا نیاز به پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی متعدد و پیچیده مبتنی بر ابر دارد و می‌خواهید بر همه جوانب سرور خودکنترل داشته باشید، امنیت وب‌سایت جزو نگرانی‌های شماست و همچنین دوست دارید زمان بارگذاری صفحه شما به حداقل ممکن برسد، ما این سرویس را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ اما این سرویس ازلحاظ قیمت، نسبتاً گران‌قیمت است.

سرویس میزبانی وب روی سرور مجازی

میزبانی وب روی سرور مجازی خصوصی (VPS) جایی است که چندین وب‌سایت از همان سرور استفاده می‌کنند، اما محدودیت منابع خود را در مورد مواردی مانند RAM و پهنای باند دارند. همچنین اگر حداکثر استفاده از منابع خود را کرده باشید، نرم‌افزار تخصصی hypervisor به‌گونه‌ای مدیریت می‌کند تا منابع سایر سایت‌های روی سرور را که مورداستفاده قرار نگرفته‌اند به شما قرض دهد. به‌طورکلی، میزبانی VPS برای وب سایت‌های تجاری کوچک یا سایت‌های شخصی بزرگی که نیاز به منابع محدود دارند مناسب است. هیچ‌کس نمی‌خواهد سرعت بارگذاری سایتش کند باشد یا بدتر از همه، سایتش مرتباً از دسترس خارج شود. به همین دلیل میزبانی VPS به‌خوبی کار می‌کند، انعطاف‌پذیر در کنترل ترافیک بالاست و خیلی گران نیست.

سرویس میزبانی وب ابری

اگر به دنبال یک سرویس سریع، ساده، انعطاف‌پذیر و قابل‌اعتماد هستید، میزبانی ابری را در نظر بگیرید. ازآنجاکه وب‌سایت شما به‌طور خودکار در سه سرور منحصربه‌فرد به روش mirror ذخیره می‌شود، دیگر هرگز نیازی به نگرانی از خرابی سایت خود ندارید. در صورت عدم موفقیت سخت‌افزاری یا ایجاد مشکلی، یک سرور همچنان به کار خود ادامه می‌دهد و دو سرور دیگر برای اصلاح مشکلات کار می‌کنند. درنتیجه سایت شما به‌هیچ‌عنوان از دسترس خارج نمی‌شود.

در اکثر سبک‌های دیگر میزبانی، بدون توجه به اینکه از تمام منابع سرور استفاده نمی‌کنید، ماهانه مبلغ مشخص‌شده را پرداخت می‌کنید. با میزبانی ابری، شما فقط هزینه آنچه را که استفاده می‌کنید پرداخت خواهید کرد. به‌عنوان‌مثال، اگر سایت شما میزان ترافیک زیادی دریافت کند، لازم نیست بسته خود را به‌روز کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که منابع خود را در حین افزایش ترافیک، افزایش و پس از بازگشت سطح ترافیک به حالت عادی، کاهش دهید. به‌جای اینکه مجبور باشید هزینه خدمات میزبانی وب بالایی را بپردازید، مبلغ پرداختی شما مطابق با مقدار منابع مورداستفاده شما خواهد بود. با میزبانی ابر سایت شما از هرگونه مشکلات سرور فیزیکی ازجمله هک کردن، خرابی سخت‌افزاری یا اضافه‌بار سیستم در امان خواهد بود. هنگامی‌که یک سرور فیزیکی به خطر بیفتد یا مشکلی را تجربه کند، می‌توانید به‌سادگی از منابع فیزیکی سرور دیگر استفاده کنید.

انتخاب سرویس میزبانی وب متناسب با مدل تجاری شما

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، همه خدمات ما دارای ویژگی‌های استاندارد هستند که شمارا قادر به کنترل وب‌سایت و بودجه می‌کنند. سرویس صحیح خدمات میزبانی وب برای برند شما به مدل تجاری و محدودیت‌های مالی شما بستگی دارد. اگر یک وب‌سایت پرترافیک دارید، احتمالاً یک سرور اختصاصی بهتر از یک سرویس میزبانی وب اشتراکی با نیازهای شما تطابق دارد، اما اگر می‌خواهید با VPS شروع کنید، همیشه می‌توانید بعداً به‌روزرسانی کنید.

اگر می‌خواهید سرعت بارگذاری وب‌سایت خود را بالا ببرید، جدیدترین سرویس ما را در نظر بگیرید: سرویس میزبانی وب ابری. می‌توانید اطمینان داشته باشید که منابع شما دقیقاً در مکان موردنظر خود متمرکزشده‌اند. به‌علاوه، می‌توانید محتوای وب‌سایت خود را کارآمدتر از گذشته مدیریت کنید.

5 1 vote
رتبه دهی مطلب
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
0
دیدگاه شما برای ما اهمیت دارد ، لطفا نظر دهیدx
()
x